Η Πολιτική Σκηνή γέμισε συναίσθημα και πικρά χαμόγελα με σημασία όυαν έξω απο την αίθουσα του ξενοδοχείου που συνεδρίαζε η Κεντρική Επιτροπή ο Σύμβουλος Ευρωπαϊκής Πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ Νίκος Φαραντούρης άρχισε να παίζει στο πιάνο ” Κι είμαστε ακ’ομη ζωντανοί στη σκηνή σαν ροκ συγκρότημα, κι αν μας αντέξει το σκοινί, θα φανεί στο χειροκρότημα.
Ο κ. Φαραντούρης -που ως γνωστόν είναι και υπέροχος πιανίστας- αφέθηκε στα πειράγματα των συναδέλφων του και οταν τον ”συνέλαβε” ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Στέφανος Κασελάκης να παίζει στο πιάνο οι δυο σύντροφοι γέλασαν και αγκαλιάσθηκαν .
Μετά από παράκληση δημοσιογράφων ο κ.Φαραντούρης συνέχισε με το «Love Story» στη μνήμη του Ραιαν Ο’ Νιλ.