Συγκίνηση στο Α’ Κοιμητήριο Αθηνών απο φίλους συγγενείς συνεργάτες που ήρθαν και απο το εξωτερικό για να αποχαιρετήσουν τον βραβευμένο συγγραφέα Βασίλη Βασιλικό . Πάνω στο φέρετρό του ήταν τοποθετημένο το καπέλο του, το οποίο ήταν σήμα κατατεθέν του και βιβλία του.
Παρέστησαν ο Κώστας Γαβράς, ο Γιώργος Νταλάρας, η Έλενα Ακρίτα αλλά, και πολιτικοί όπως ο Προκόπης Παυλόπουλος και ο Στέφανος Κασελλάκης ο Κ΄στας Λαλιώτης ο Νίκος Βούτσης ο Νίκος Σιφουνάκης
Τελευταία επιθυμία του συγγραφέα ήταν αντί για στεφάνια, τα χρήματα να δοθούν για το έργο της «Ακαδημίας Λυρικής Τέχνης Maria Callas», της οποίας υπήρξε ιδρυτικό μέλος.
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
![](https://cdn.ethnos.gr/images/sp.gif)
Το «ύστατο χαίρε»
Στην κηδεία, μεταξύ άλλων, παρέστησαν ο Κώστας Γαβράς, ο Γιώργος Νταλάρας, η Έλενα Ακρίτα, αλλά και πολιτικοί όπως ο Προκόπης Παυλόπουλος και ο Στέφανος Κασελλάκης ο Κώστας Λαλιώτης Νίκος Βούτσης Τελευταία επιθυμία του συγγραφέα ήταν αντί για στεφάνια, τα χρήματα να δοθούν για το έργο της «Ακαδημίας Λυρικής Τέχνης Maria Callas», της οποίας υπήρξε ιδρυτικό μέλος.